Szukaj

21 luty, czwartek, 2019

Abordaż Facebook

Widget pogody Zalew Sulejowski

A- A A+

Bojki na Zalewie Sulejowskim

sulejowski strefy tablica

W ostatnich dniach na zalewie pojawiły się oznaczenia stref w których dozwolony jest ruch motorowodny, zamontowane przez pracowników Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Strefy zostały wytyczone żółtymi bojami, dodatkowo w marinach zamontowano tablice informacyjne.

 

 

Zgodnie z uchwałą Sejmiku Województwa Łódzkiego  https://bip.lodzkie.pl/files/sejmik/uchwaly/uchwala_614.pdf  Zalew Sulejowski podzielono na trzy strefy.

 

sulejowski strefy

 

 

 

Na obszarze od linii łączącej cypel we wsi Lubiaszów i miejscowość Zarzęcin do linii wyznaczonej przez początek zwężenia zbiornika na wysokości Barkowic Mokrych mogą pływać łodzie i inny sprzęt motorowodny o mocy silnika do 4kW.

 

Na obszarze od tamy w Smardzewicach do linii Bronisławów - cypel na wysokości wsi Lubiaszów i wieś Zarzęcin nie obowiązuje żaden zakaz dotyczący łodzi motorowych.

 

Natomiast w południowej części zbiornika z uwagi na gniazdowanie stosunkowo największej liczby ptaków wodno-błotnych, w tym najrzadszych i najbardziej narażonych na negatywne działania, ustalono całkowity zakaz poruszania się łodzi motorowych i innego sprzętu motorowego.

 

Ahoj!

adam avatar