Szukaj

21 luty, czwartek, 2019

Abordaż Facebook

Widget pogody Zalew Sulejowski

A- A A+

Szkolenie STCW

stcw 5

W dniach od 9 do 14 lipca nasi klubowi koledzy uczestniczyli w kursie STCW który odbywał się w Gdyni. Kurs ten jest wymagany od osób zawodowo pracujących na statkach i żaglowcach a także szczególnie polecany żeglarzom chcącym poszerzyć swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na morzu oraz pełnić funkcję oficerskie na żaglowcach.

Zintegrowany kurs bezpieczeństwa (STCW) obejmuje cztery kursy podstawowe:

  1. Indywidualne techniki ratunkowe (ITR)
  2. Kurs przeciwpożarowy.
  3. Elementarne zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej.
  4. Bezpieczeństwo własne i odpowiedzialność wspólna.

Zajęcia teoretyczne są prowadzone przez doświadczonych wykładowców (niejednokrotnie czynnych kapitanów żeglugi wielkiej) w sali wykładowej ośrodka. Zajęcia praktyczne odbywają się na basenie a także poligonie strażackim.

 

stcw 2

 

Podczas zajęć na basenie zaznajamiamy się z środkami ratunkowymi oraz mamy możliwość ich praktycznego zastosowania. Dotyczy to zarówno środków indywidualnych pasy, kamizelki, kombinezony ratunkowe, ale również tratw ratunkowych. Uczymy się technik pomocy i przetrwania na wodzie. Na poligonie strażackim gasimy pożary a także uczymy się jak korzystać z aparatów tlenowych.

 

stcw 4

stcw 6

 

stcw 7

 

Po pomyślnym zdaniu egzaminu Urząd Morski wydaje certyfikat ważny na 5 lat.

 

stcw 9

 

Gratulujemy naszym kolegom zdania egzaminu i uzyskania certyfikatu. Życzymy im też z całego serca by nigdy nie musieli stosować w praktyce nabytych umiejętności.

 

Ahoj!

 

Zapraszamy na naszego facebooka gdzie zamieściliśmy kilka krótkich filmów ze szkolenia.