Aktualności

ul. Juranda 18,
97-400 Bełchatów

+48 601 991 576
info@abordaz.net.pl

Zawisza Czarny

 

Klub Żeglarski Abordaż ogłasza zapisy na tygodniowy rejs żaglowcem s/y Zawisza Czarny. Rejs planowany jest w terminie od 09 do 16 września 2018 r. Początek i koniec rejsu w Gdyni. Popłyniemy gdzie wiatry nas poniosą, ale mamy cichą nadzieję, że może tym razem uda nam się odwiedzić wschodnie akweny Morza Bałtyckiego.

 

 

Tradycją już się stało, że doświadczeni żeglarze, członkowie naszego klubu stanowią trzon kadry oficerskiej żaglowca. W przyszłym roku jeśli nic nie stanie na przeszkodzie po raz drugi popłyniemy z Kapitanem Waldemarem Mieczkowskim. Mógłbym tu dużo wypisywać peanów na Kapitańską cześć, ale kto miał możliwość pływać z Kapitanem ten wie a kto nie wie niech najlepiej sam się przekona.

 

Do udziału w tej pięknej żeglarskiej przygodzie jak co roku zapraszamy młodzież i studentów z naszego regionu. Tak na marginesie, wygląda na to, że już wkrótce to Wy nas będziecie na te rejsy zapraszać. Poprzednie rejsy pokazały, że mamy wielu wspaniałych młodych żeglarzy, których grono z roku na rok się powiększa.

 

Jeśli zastanawiasz się czy z nami popłynąć to znaczy, że jesteś już na to gotowy. Ale jeśli (sam nie wiem dlaczego) nadal masz wątpliwości to porozmawiaj z koleżankami i kolegami, którzy płynęli w poprzednich rejsach. Warto spróbować.

 

Oczywiście jesteśmy też otwarci na starszych żeglarzy, którzy chcieliby spróbować swoich sił na żaglowcu. Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu z Was to kolejny krok do uzyskania niezbędnego doświadczenia, które w przyszłości zaprocentuje kapitańskimi szlifami. Wszyscy uczestnicy rejsu po jego zakończeniu, dostają opinie które są honorowane przez PZŻ. Chcielibyśmy wypłynąć ponad sto godzin na morzu, ale jak sami wiecie Neptun tu rządzi.

 

Teraz trochę o wydatkach. Nie znamy obecnie dokładnie jaki będzie całkowity koszt rejsu, ale bazując na naszych wcześniejszych doświadczeniach. Będzie to kwota zbliżona do 2 tysięcy zł za cały rejs. W tej kwocie jest wszystko, włącznie z dojazdem w obie strony z Bełchatowa (czy też Piotrkowa) do Gdyni.

 

 

Pamiętajcie, że ze względu na bardzo duże zainteresowanie rejsem, przy zapisach decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Czekamy na Was. Czas rozpocząć żeglarską przygodę.

 

 

Ahoj!

 

 

Zapisy prowadzi telefonicznie Komandor Klubu kpt. j. Leszek Kacprzyk tel. 601 991 576

lub mailowo w zakładce kontakt do Komandor Klubu

adam avatar