Aktualności

ul. Juranda 18,
97-400 Bełchatów

+48 601 991 576
info@abordaz.net.pl

 

logo niebieskie 200 150

Klub Żeglarski "Abordaż" jak co roku organizuje tygodniowy rejs po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Tegoroczny rejs mazurski jest szczególny dla nas wszystkich bo świętujemy jego okrągły już dziesiąty jubileusz. Termin rejsu przypada na okres od 29 maja (niedziela) do 4 czerwca. W rejsie uczestniczy 11 załóg łącznie 61 żeglarzy w tym aż 12 naszych obecnych kursantów na stopień żeglarza jachtowego. Pod czujnym okiem naszych kolegów będą mieli okazję poznać arkana pływania na dużych akwenach śródlądowych. Liczymy też, że tak jak ich poprzednicy w niedalekiej przyszłości zasilą kadry na organizowanych przez nas rejsach morskich. Komandorem Rejsu, pomysłodawcą i inicjatorem rejsu jest kolega Leszek Kacprzyk. Zaplanowano trasę rejsu od portu w Pięknej Górze do Piszu, obejmującą południową część Mazur.

 

 

Planowana trasa rejsu.

Mazury2016

 

Informacje dotyczące wyjazdu.

 

Planowane są dwa miejsca zbiórki (odjazdów):

1. Bełchatów ul. 1-ego Maja - parking przy Hali Widowiskowo-Sportowej na przeciwko stadionu GKS.

Godzina zbiórki 3.45 - godzina odjazu 4.00.

 

 Zbiorka belchatow

 

 

2. Piotrków Trybunalski ul. Słowackiego - parking zatoczka dla autobusów MZK.

Godzina zbiórki 4.15 - godzina odjazdu 4.30.

 

 Zbiorka piotrkow

 

 

 

Serdeczna prośba by pojawić się na miejscach zbiórek nie w samej godzinie odjazdu tylko o godzinie zbiórki tak by spokojnie rozlokować bagaż i punktualnie wyjechać. Co rok jest z tym delikatny problem więc może teraz się uda.

 

Odnośnie planowanego przyjazdu na miejsce, różnie to bywa, ale trzeba liczyć że będzie to około godziny 12-13.

Po drodze zatrzymujemy się na ostatnie (dla tych z żelaznymi nerwami pierwsze) zakupy prowiantu w markecie.

 

 

Wszystkie jachty odbieramy z portu w Pięknej Górze. W trzecim dniu rejsu (wtorek wieczorem) zaplanowana została impreza z okazji okrągłego jubileuszu w Piszu. Pomimo moich heroicznych wysiłków nie udało się zdobyć szczegółowych informacji na jej temat:). Nasi koledzy z zarządu milczą jak grób zasłaniając ścisłą klauzulą tajności ;). Podobno jak wieść gminna niesie szykują się niezłe atrakcje, więc nie ma co się ociągać po drodze.

W piątek 3 czerwca spotykamy się ponownie wszyscy na przystani w Wilkasach. Jak co roku bawimy się wspólnie a rano w sobotę odprowadzamy jachty do mariny w Pięknej Górze.

 

Chciałbym jeszcze raz podziękować Leszkowi, Jarkowi, Marcinowi, Andrzejowi i Wszystkim innym kolegom, którzy włożyli naprawde dużo pracy w przygotowanie tak dużego rejsu i imprezy jubileuszowej.  Już całkowicie spokojny kończę, życząc Wszystkim stopy wody pod kliem.

Ahoj!

GALERIA ZDJĘĆ Z REJSU