Aktualności

ul. Kolejowa 41,
97-400 Bełchatów

+48 601 991 576
info@abordaz.net.pl

Super User

Klub Żeglarski „Abordaż” oraz Zarząd Oddziału SITG w Bełchatowie zaprasza na kolejną, dwunastą edycję kursu na stopień Żeglarza Jachtowego. Na zakończenie po pomyślnym zdaniu egzaminu, kursanci otrzymują patent Żeglarza Jachtowego. Jest to patent, który upoważnia do prowadzenia wszystkich jachtów bez żadnych ograniczeń po wodach śródlądowych.

Pierwsze zajęcia odbędą się w dniu 22 marca 2019r. o godz. 17.00 w siedzibie SITG Bełchatów przy ul. Kolejowej 41. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym kursie.

Kurs jest skierowany do każdej grupy wiekowej. Szkolimy zarówno młodzież, która ukończyła już 14 lat (za zgodą rodziców) po osoby dorosłe bez względu na wiek. Nie ma znaczenia czy kiedykolwiek miałeś styczność z żeglowaniem. Zaczynamy od zera i stopniowo wdrażamy program szkoleniowy dostosowując się do możliwości kursantów. Wielu naszych kursantów, stawiało swoje pierwsze kroki żeglarskie właśnie z nami na kursie.

Czekamy na Wasze zgłoszenia, jeśli masz wątpliwości to pisz lub dzwoń, chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Ze swojej strony gwarantujemy miłą i przyjazną atmosferę, życzliwych i profesjonalnych wykładowców, którzy pomogą bez stresu rozpocząć prawdziwą przygodę z żeglarstwem.

 

Więcej informacji:

Odpłatność za kurs wynosi:

Młodzież i studenci: 850 zł

Pozostali: 950 zł

Egzamin organizowany przez PZŻ: cena normalna 250 zł i 125 zł ulgowa*

Wydanie patentu: cena normalna 50 zł i 25 zł ulgowa*

 

*- uczniowie i studenci do 26 roku życia, na podstawie ważniej legitymacji.

 

Kurs obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne:

W pierwszym okresie od marca do kwietnia odbędą się w siedzibie SITG Bełchatów przy ul. Kolejowej 41 zajęcia teoretyczne. Wykłady odbywają się zazwyczaj raz lub dwa razy w tygodniu od godziny 17.00. Zajęcia te obejmują całość niezbędnej wiedzy teoretycznej wymaganej na egzaminie i prowadzone są przez instruktorów żeglarstwa PZŻ.

 

Od maja do czerwca ruszają zajęcia praktyczne, które odbywają się na Zalewie Sulejowskim - port „Na cyplu” w Barkowicach Mokrych.

 

 barkowice koło

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkolenia prowadzone są na jachtach klasy omega oraz jachtach turystycznych wyposażonych w silnik. Co istotne zajęcia praktyczne odbywają się głównie w weekendy tak by nie kolidowały z pracą zawodową czy szkołą. Zakres szkoleń obejmuje wszystkie wymagane na egzaminie manewry jachtowe.

Po ukończeniu dwóch etapów szkolenia przewidziany jest egzamin wewnętrzny.

Egzamin ten odbywa się identycznie jak egzamin na patent żeglarza. Takie rozwiązanie pozwala kursantom oswoić się z procedurami obowiązującymi podczas prawdziwego egzaminu, jest też wskazówką które zagadnienia należy jeszcze przed samym egzaminem powtórzyć.

W tym roku egzamin na patent Żeglarza Jachtowego odbędzie się w miesiącu czerwcu.

Zapisy i dodatkowe informacje:

 

Komandor Klubu Leszek Kacprzyk – tel. 601696224,

email leszekkacprzyk<wytnijTo>@interia.pl lub bezpośrednio w siedzibie SITG Bełchatów "Barbórka" ul. Kolejowa 41 tel. 44 633 31 51.

 

WSZYSTKICH KURSANTÓW PROSIMY O LOGOWANIE SIĘ DO WITRYNY PRZED KAŻDYMI ZAJĘCIAMI.

PO ZALOGOWANIU OTRZYMUJECIE DOSTĘP DO MATERIAŁÓW ZWIĄZANYCH Z KURSEM.

 

Ahoj!

 adam avatar