Aktualności

ul. Juranda 18,
97-400 Bełchatów

+48 601 991 576
info@abordaz.net.pl

 logo niebieskie 200 150

Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa w Bełchatowie oraz Klub Żeglarski „Abordaż” organizuje w roku 2016 kolejną dziewiątą już edycję kursu na stopień Żeglarza Jachtowego zakończonego egzaminem i uzyskaniem patentu. Kurs rusza już w przyszłym miesiącu, zapisy do końca lutego. 

 

Więcej informacji:

Kurs ten obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne:

 

  • W pierwszym okresie od marca do kwietnia odbędą się w siedzibie SITG Bełchatów ul. Kolejowej 41 zajęcia teoretyczne. Wykłady odbywają się zazwyczaj raz lub dwa razy w tygodniu od godziny 17.00.
    Zajęcia te obejmują całość niezbędnej wiedzy i umiejętności wymaganych na egzaminie.

  • Od maja (przy sprzyjających warunkach od kwietnia) do czerwca ruszają zajęcia praktyczne które będą się odbywały na Zalewie Sulejowskim - port „Na cyplu” w Barkowicach Mokrych. Szkolenia i egzamin odbywają się na jachtach klasy omega i jachtach turystycznych wyposażonych w silnik. Szkolenia te odbywają się tak by nie kolidowały z pracą tj. w weekendy a także po południu. 
    Zakres szkoleń obejmuje wszystkie wymagane na egzaminie manewry jachtowe.

 

Po ukończeniu dwóch etapów szkolenia przewidziany jest egzamin wewnętrzny. Egzamin ten odbywa się identycznie jak egzamin na patent żeglarza. Takie rozwiązanie pozwala kursantom oswoić się z procedurami obowiązującymi podczas prawdziwego egzaminu, jest też wskazówką które zagadnienia należy jeszcze przed samym egzaminem powtórzyć.

 

W tym roku egzamin na patent Żeglarza Jachtowego odbędzie się w miesiącu czerwcu.

 

Odpłatność za kurs:

Młodzież i studenci: 750 zł

Pozostali: 850 zł

Odpłatność za egzamin: 250 zł

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w kursie. Już ponad setka wyszkolonych przez nas kursantów uzyskała patenty. Bardzo wielu z nich zaczynała swoją przygodę z żeglarstwem od zera przychodząc po raz pierwszy na nasz kurs. Teraz pływają samodzielnie ciesząc się radością jaką daje uprawianie żeglarstwa, dlatego warto spróbować. Żeglarstwo to pasja która łączy ludzi w naprawdę różnym wieku, więc jeśli tylko starcza sił i zdrowia to nie myśl w kategoriach „jestem już na to za stary”. Mamy wielu kolegów który ukończyli ten kurs grubo po 60-ątce i teraz spędzają swój wolny czas aktywnie żeglując.

 

Zapisy:

Komandor Klubu Leszek Kacprzyk – tel. 601 696 224, email leszekkacprzyk<wytnijTo>@interia.pl (lub przez naszą stronę w zakładce kontakt do Komandor Klubu).

 

lub bezpośrednio w siedzibie SITG Bełchatów "Barbórka" ul. Kolejowa 41 tel. 44 633 31 51.

 

Ahoj!