Aktualności

ul. Juranda 18,
97-400 Bełchatów

+48 601 991 576
info@abordaz.net.pl

Jeśli chcesz zostać członkiem naszego Klubu

W ofercie programowej naszego Klubu każda osoba zainteresowana żeglarstwem może znaleźć coś dla siebie. Począwszy od szkoleń żeglarskich na upragnione patenty, poprzez rejsy różnego typu a skończywszy na regatach. Dla piecuchów mamy wiele fajnych imprez towarzyskich.

Zapisz się do Klubu
Webadmin

 

W dniu 30.05.2020r. (sobota) o godzinie 10.00 startuje kolejna edycja kursu na żeglarza jachtowego. Pierwsze zajęcia odbędą się na przystani w Barkowicach Mokrych. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo kursantom i wykładowcom zajęcia teoretyczne i praktyczne będą odbywały się w wydzielonych 3-4 osobowych załogach (wachtach). Zapisy przyjmuje Komandor klubu.

 

Informacje dotyczące kursu:

 

Więcej znajdziecie w naszym poprzednim artykule

 https://abordaz.net.pl/index.php/szkolenia/zeglarz-jachtowy/252-kurs-zeglarz-jachtowy-2020

 

Informacje dotyczące dojazdu do przystani:

Zajęcia te odbywają się na akwenie Zalewu Sulejowskiego, zbiórka na kei w porcie „Na Cyplu” - Barkowice Mokre. Dojazd na zajęcia każdy z uczestników organizuje indywidualnie. Tworząc załogi pamiętajcie o dojeździe.

 

Generalnie są dwie drogi dojazdu. Trasa pierwszej prowadzi przez:

Bełchatów - Piotrków Trybunalski – Przygłów – Barkowice - Barkowice Mokre

 

 

 Mankamentem tej drogi bywają korki, ale nic nie można jej zarzucić jeśli chodzi o jakość.

 

Trasa drugiej prowadzi przez:
Bełchatów - Piotrków Trybunalski - Koło - Barkowice Mokre

 

 

Tu mamy sytuację odwrotną, mankamentem tej drogi są dziury i nierówności (szczególnie na odcinku Koło – zakręt w lewo do Barkowic Mokrych), ale da się przejechać unikając korków.Jak już dojedziemy do Barkowic Mokrych to przejeżdżamy całą wioskę i dojeżdżamy do lasu. Kończy się asfalt i na skrzyżowaniu leśnych dróg skręcamy w prawo. Leśną drogą wzdłuż ogrodzenia jedziemy aż do samego końca. Raczej trudno zabłądzić. Na miejscu jest strzeżony parking zamykany szlabanem, koszt około 10 zł od auta na dobę http://www.nacyplu.com.pl/cennik.php

 

Informacje jak przygotować się do pierwszego pływania:

 

Jak się ubrać.

Zaczynamy kompletowanie ubioru od zapoznania się w przeddzień z prognozą pogody.Jeśli masz jakiś sztormiak to przy kiepskiej aurze możesz w nim pływać. Jeśli nie masz to też żaden problem. Pływamy w dość wczesnych terminach, rozpoczynając praktycznie sezon żeglarski. Ze względu na zróżnicowaną aurę musimy ubierać się „na tzw. cebulę”. Zaczynając od butów z miękką, gładką i najlepiej jasną podeszwą. Najlepszym rozwiązaniem są tenisówki trampki. itp.. W żadnym wypadku nie ubieramy obuwia trekkingowego lub innego z podobną podeszwą (wszędzie jest pełno piachu, który później niszczy pokład no i bardzo łatwo się na nim pośliznąć). Jeśli chodzi o spodnie to właściwie wszystko jedno, pamiętajcie jednak żeby ubierać raczej te znoszone. Nie polecam spodni dresowych bawełnianych, tak na marginesie próbowaliście w nich kiedyś pływać?.

Góra to najlepiej polar i kurtka soft shell.

 

Gdy zapowiadane są przelotne deszcze najlepsze są komplety nieprzemakalne, ale tylko wtedy bo przy bezdeszczowej pogodzie ugotujecie się w nich.

 

Reasumując co najlepiej się ubrać:

Trampki, spodnie dżinsowe (w deszcz jakieś nieprzemakalne), koszulka bawełniana, bluza rozpinana, wiatrówka (ortalion lub coś innego nieprzemakalnego), czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne,

 

Co zabieramy ze sobą.

Gotówkę. Na przystani jest tawerna w której można coś zjeść i wypić, trzeba też opłacić parking. Nieprzemakalny pokrowiec-ce na dokumenty, klucze telefony itp. akcesoria. Dla osób noszących okulary, pasek podtrzymujący. Generalna zasada jest taka, że WSZYSTKO co mamy przy sobie na łodzi musi być uwiązane i zabezpieczone przed wodą. W pogodne dni na wodzie bardzo mocno operuje słońce więc do zestawu okularów i czapki należy koniecznie dołączyć krem z filtrem i wodę do picia.

 

Zapisy i dodatkowe informacje:

Komandor Klubu Leszek Kacprzyk – tel. 601 991 576

mail przez naszą stronę w zakładce kontakt do Komandor Klubu

Bezpośrednio w siedzibie SITG Bełchatów "Barbórka" ul. Kolejowa 41 tel. 44 633 31 51.

 

Ahoj!