Aktualności

ul. Juranda 18,
97-400 Bełchatów

+48 601 991 576
info@abordaz.net.pl

Webadmin

 

Ruszyły zapisy na kurs żeglarski.

Zarząd Oddziału SITG w Bełchatowie oraz Klub Żeglarski „Abordaż” zaprasza na kolejną, czternastą edycję kursu na stopień Żeglarza Jachtowego. Na zakończenie kursu i po pomyślnym zdaniu egzaminu, kursanci otrzymują patent Żeglarza Jachtowego. Jest to patent, który upoważnia do prowadzenia wszystkich jachtów bez żadnych ograniczeń po wodach śródlądowych.

Pierwsze zajęcia planowane są w siedzibie SITG Bełchatów przy ul. Kolejowej 41 w dniu 26 marca (piątek) o godzinie 17.00.

 

Pamiętajmy, że sytuacja może się zmienić ze względu na ograniczenia covidowe. Prosimy o śledzenie na bieżąco informacji na naszej stronie www oraz facebooku.

 

Informacje dotyczące kursu:

Kurs jest skierowany do każdej grupy wiekowej. Szkolimy zarówno młodzież, która ukończyła już 14 lat (za zgodą rodziców) po osoby dorosłe bez względu na wiek. Nie ma znaczenia czy kiedykolwiek miałeś styczność z żeglowaniem. Zaczynamy od zera i stopniowo wdrażamy program szkoleniowy dostosowując się do możliwości kursantów. Wielu naszych kursantów, stawiało swoje pierwsze kroki żeglarskie właśnie z nami na kursie. To nie jest kurs tygodniowy jakich wiele !!! będzie dużo pływania i zajęć teoretycznych.

Czekamy na Wasze zgłoszenia, jeśli masz wątpliwości to pisz lub dzwoń, chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Ze swojej strony gwarantujemy miłą i przyjazną atmosferę, życzliwych i profesjonalnych wykładowców, którzy pomogą bez stresu rozpocząć prawdziwą przygodę z żeglarstwem.

 

Odpłatność za kurs wynosi:

Młodzież i studenci: 950 zł

Pozostali: 1050 zł

 

PŁACIMY NA KONTO SITG NIE KLUBU !!!

 

Dane do przelewu

 

SITG Zarząd Oddziału w Bełchatowie

Adres: ul. Kolejowa 41, 97-400 Bełchatów

Konto (PKO BANK POLSKI): 68 1440 1257 0000 0000 0225 7963

W tytule "Kurs Żeglarski - Imię Nazwisko"

 

Strona SITG

 

Egzamin organizowany przez PZŻ (więcej o samym egzaminie w trakcie zajęć): cena normalna 250 zł i 125 zł ulgowa*

Wydanie patentu: cena normalna 50 zł i 25 zł ulgowa*

 

*- uczniowie i studenci do 26 roku życia, na podstawie ważniej legitymacji.

 

Kurs obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne:

W pierwszym okresie od marca do kwietnia odbędą się w siedzibie SITG Bełchatów przy ul. Kolejowej 41 zajęcia teoretyczne. Wykłady odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu (piątek) od godziny 17.00. Na pierwszych zajęciach uzyskacie pełny grafik wykładów.

Zajęcia te obejmują całość niezbędnej wiedzy teoretycznej wymaganej na egzaminie i prowadzone są przez instruktorów żeglarstwa PZŻ.

 

Jeśli nadal będą nas dotykały ograniczenia covid, zajęcia odbędą się w innej formie o czym poinformujemy przed pierwszym wykładem 26 marca.

 

Od maja do czerwca ruszają zajęcia praktyczne, które odbywają się na Zalewie Sulejowskim - port „Na cyplu” w Barkowicach Mokrych. Szkolenia prowadzone są na jachtach klasy omega oraz jachtach turystycznych wyposażonych w silnik. Co istotne zajęcia praktyczne odbywają się w weekendy tak by nie kolidowały z pracą zawodową czy szkołą. Zakres szkoleń obejmuje wszystkie wymagane na egzaminie manewry jachtowe.

Po ukończeniu dwóch etapów szkolenia przewidziany jest egzamin wewnętrzny.

Egzamin ten odbywa się identycznie jak egzamin na patent żeglarza. Takie rozwiązanie pozwala kursantom oswoić się z procedurami obowiązującymi podczas prawdziwego egzaminu, jest też wskazówką które zagadnienia należy jeszcze przed samym egzaminem powtórzyć.

W tym roku egzamin na patent Żeglarza Jachtowego planowany jest na 20 czerwca (niedziela).

 

Informacje dotyczące dojazdu do przystani:

Zajęcia te odbywają się na akwenie Zalewu Sulejowskiego, zbiórka na kei w porcie „Na Cyplu” - Barkowice Mokre. Dojazd na zajęcia każdy z uczestników organizuje indywidualnie. Tworząc załogi pamiętajcie o dojeździe.

 

Generalnie są dwie drogi dojazdu. Trasa pierwszej prowadzi przez:

Bełchatów - Piotrków Trybunalski – Przygłów – Barkowice - Barkowice Mokre

 

 

 Mankamentem tej drogi bywają korki, ale nic nie można jej zarzucić jeśli chodzi o jakość.

 

Trasa drugiej prowadzi przez:
Bełchatów - Piotrków Trybunalski - Koło - Barkowice Mokre

 

 

Tu mamy sytuację odwrotną, mankamentem tej drogi są dziury i nierówności (ostatnio jest trochę lepiej), ale da się przejechać unikając korków.

 

Jak już dojedziemy do Barkowic Mokrych to przejeżdżamy całą wioskę i dojeżdżamy do lasu. Kończy się asfalt i na skrzyżowaniu leśnych dróg skręcamy w prawo. Leśną drogą wzdłuż ogrodzenia jedziemy aż do samego końca. Raczej trudno zabłądzić. Na miejscu jest strzeżony parking zamykany szlabanem, koszt około 10 zł od auta na dobę http://www.nacyplu.com.pl/cennik.php

 

Informacje jak przygotować się do pierwszego pływania:

 

Jak się ubrać.

Zaczynamy kompletowanie ubioru od zapoznania się w przeddzień z prognozą pogody.

Jeśli masz jakiś sztormiak to przy kiepskiej aurze możesz w nim pływać. Jeśli nie masz to też żaden problem. Pływamy w dość wczesnych terminach, rozpoczynając praktycznie sezon żeglarski. Ze względu na zróżnicowaną aurę musimy ubierać się „na tzw. cebulę”. Zaczynając od butów z miękką, gładką i najlepiej jasną podeszwą. Najlepszym rozwiązaniem są tenisówki trampki. itp.. W żadnym wypadku nie ubieramy obuwia trekkingowego lub innego z podobną podeszwą (wszędzie jest pełno piachu, który później niszczy pokład no i bardzo łatwo się na nim pośliznąć). Jeśli chodzi o spodnie to właściwie wszystko jedno, pamiętajcie jednak żeby ubierać raczej te znoszone. Nie polecam spodni dresowych bawełnianych, tak na marginesie próbowaliście w nich kiedyś pływać?.

Góra to najlepiej polar i kurtka soft shell.

 

Gdy zapowiadane są przelotne deszcze najlepsze są komplety nieprzemakalne, ale tylko wtedy bo przy bezdeszczowej pogodzie ugotujecie się w nich.

 

Reasumując co najlepiej się ubrać:

Trampki, spodnie dżinsowe (w deszcz jakieś nieprzemakalne), koszulka bawełniana, bluza rozpinana, wiatrówka (ortalion lub coś innego nieprzemakalnego), czapka z daszkiem, okulary przeciwsłoneczne,

 

Co zabieramy ze sobą.

Gotówkę. Na przystani jest tawerna w której można coś zjeść i wypić, trzeba też opłacić parking. Nieprzemakalny pokrowiec-ce na dokumenty, klucze telefony itp. akcesoria. Dla osób noszących okulary, pasek podtrzymujący. Generalna zasada jest taka, że WSZYSTKO co mamy przy sobie na łodzi musi być uwiązane i zabezpieczone przed wodą. W pogodne dni na wodzie bardzo mocno operuje słońce więc do zestawu okularów i czapki należy koniecznie dołączyć krem z filtrem i wodę do picia.

 

Zapisy i dodatkowe informacje:

Komandor Klubu Leszek Kacprzyk – tel. 601 991 576

Mail przez naszą stronę w zakładce prześlij wiadomość lub na inne maile kontaktowe podane w stopce strony.

Bezpośrednio w siedzibie SITG Bełchatów "Barbórka" ul. Kolejowa 41 tel. 44 633 31 51.

 

Ahoj!