Aktualności

ul. Juranda 18,
97-400 Bełchatów

+48 601 991 576
info@abordaz.net.pl

Jeśli chcesz zostać członkiem naszego Klubu

W ofercie programowej naszego Klubu każda osoba zainteresowana żeglarstwem może znaleźć coś dla siebie. Począwszy od szkoleń żeglarskich na upragnione patenty, poprzez rejsy różnego typu a skończywszy na regatach. Dla piecuchów mamy wiele fajnych imprez towarzyskich.

Zapisz się do Klubu
Webadmin

 

W dniach od 14 do 15 września odbyła się na Wielkich Jeziorach Mazurskich piąta edycja regat żeglarskich RMP CUP 2019 o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa Oddział Bełchatów organizowanych przez Klub Żeglarski "Abordaż". W tegorocznych regatach startowało 18 załóg.

Puchar zdobyła załoga Bartłomieja Stefanka reprezentująca Kamieńsk, na jachcie Bolero 805.

 

Tegoroczne regaty odbywały się podobnie jak w zeszłym roku w bardzo trudnych żeglarskich warunkach. W przededniu regat nastąpiła bowiem drastyczna zmiana pogody, która przyniosła nam spadek temperatury oraz silne porywiste wiatry.

 

 

Nie przeszkodziło to jednak zawodnikom w starcie i wszystkie załogi bezpiecznie dopłynęły do linii mety.
W tym roku starowały trzy wyłącznie żeńskie załogi prowadzone przez skipperów: Wiolettę Bartosik, Katarzynę Karczmarewicz, Elżbietę Kacprzyk.

 

 

Klasyfikacja medalowa:

 

Zdobywcy RMP CUP 2019

Bartłomiej Stefanek wraz z załogą w składzie: Joanna Dyksa, Ewelina Kaczorowska, Anna Chrapek, Bartłomiej Chrapek, Arkadiusz Niedziółka na jachcie Bolero 805 - Kamieńsk

 

 

II miejsce

Jacek Firaza wraz z załogą w składzie: Piotr Piękoś, Radosław Ślązak, Aleksander Ślązak na jachcie Antila 26c - Łódź

 

 

III miejsce

Marek Jachimczyk wraz z załogą w składzie: Iwona Jachimczyk, Anna Jachimczyk, Adrian Helbin na jachcie Mak 747 - Jaworzno

 

 

Klasyfikacja załóg żeńskich:

 

I miejsce

Wioletta Bartosik wraz z załogą w składzie: Aleksandra Janik, Justyna Olejniczak, Anna Jędraszek na jachcie Maxus 24 - Bełchatów

 

 

W naszych regatach pojawia się także młodzież, czego przykładem może być załoga Anny Kłucjasz w składzie Monika Józiak, Karol Zięntarski, Antoni Ciepłucha na jachcie Maxus 24. Jak zawsze gorąco zachęcamy młodych ludzi, którzy uczą się lub studiują do uczestnictwa w kolejnych regatach.

 

 

Warto także wspomnieć o naszych najmłodszych uczestnikach rejsu, którzy pod bacznym okiem rodziców stawiają pierwsze kroki w żeglarskie. Kapituła regat postanowiła wręczyć młodym kolegom: Piotrowi Wróblewskiemu oraz Aleksandrowi Ślązakowi specjalne nagrody książkowe za udział w regatach.

 

 

 

W imieniu Zarządu Klubu oraz swoim gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom regat za wspaniałe chwile spędzone razem. Mamy nadzieje, że spotkamy się ponownie w przyszłym roku w jeszcze większym gronie.Ahoj!

Serdecznie dziękujemy Leszkowi, Jarkowi, Marcinowi, Kubie i wszystkim innym osobom zaangażowanym w organizację regat. Dzięki ich ciężkiej pracy mogliśmy bezpiecznie i przyjemnie spędzić wspólnie czas.