Aktualności

ul. Juranda 18,
97-400 Bełchatów

+48 601 991 576
info@abordaz.net.pl

Webadmin

 

W dniach od 12 do 13 września odbyła się na Wielkich Jeziorach Mazurskich szósta edycja regat żeglarskich RMP CUP 2020 o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa Oddział Bełchatów organizowanych przez Klub Żeglarski "Abordaż". Tegoroczne regaty odbyły się pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej. Wystartowało łącznie 11 załóg.

 

Puchar zdobyła załoga Bartłomieja Stefanka w składzie: Joanna Dyksa, Ewelina Kaczorowska, Arkadiusz Niedziółka, Karina Mońka, Barbara Polek reprezentująca Kamieńsk, na jachcie Maxus 28.

 

Drugie miejsce zajęła załoga Marcina Barańskiego w składzie: Mariusz Bezulski, Kuba Stokrotka, Andrzej Ziemba, Dariusz Kluska, Włodzimierz Kopański na jachcie Phila 900.

 

 

Trzecie miejsce zajęła załoga Grzegorza Saktura i Barbara Saktura na jachcie Maxus 28.

 

 

W kategorii załóg damskich zwyciężyła załoga Wioletty Bartosik w składzie: Anna Kopeć-Jędraszek, Aleksandra Janik, Justyna Olejniczak.Walka o zwycięstwo w regatach była bardzo zacięta o czym może świadczyć finisz, gdzie o wygranej decydowały centymetry. W tym przypadku można chyba rzeczywiście mówić o pechowej trzynastce.

Bardzo dziękujemy wszystkim załogom za uczestnictwo w regatach w tych trudnych czasach, wszyscy bez wyjątku możemy się czuć zwycięzcami. Pozytywnym akcentem bez wątpienia była też tegoroczna wspaniała żeglarska pogoda.

 

Dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w organizację regat a w szczególności Leszkowi, Jarkowi, Marcinowi, Wioli, Robertowi.

 

Jeszcze raz gratulujemy Bartkowi i jego załodze, do zobaczenia za rok.

 

Ahoj!