Aktualności

ul. Juranda 18,
97-400 Bełchatów

+48 601 991 576
info@abordaz.net.pl

RMP CUP 2017 1

W dniach od 16 do 17 września odbyła się na Wielkich Jeziorach Mazurskich trzecia edycja regat żeglarskich RMP CUP 2017 o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa Oddział Bełchatów organizowanych przez Klub Żeglarski "Abordaż". Zwycięzcami regat podobnie jak w roku ubiegłym została załoga kolegi Czesława Kalisiaka reprezentująca Piotrków Trybunalski startująca na jachcie Bingo 930. Skipperem na czas regat była Edyta Kalisiak, która poprowadziła załogę do zwycięstwa.

 

 

 

RMP CUP 2017 2

 

Klasyfikacja końcowa regat:

 

I miejsce – zwycięzcy regat RMP CUP 2017 o Puchar Prezesa SiTG Oddział Bełchatów

skipper Edyta Kalisiak na jachcie Bingo 930

Załoga w składzie: Czesław Kalisiak, Justyna Kalisiak, Krzysztof Kruszewski, Marcin Skorupa, Zdzisław Rogowski

 

 

II miejsce – skipper Magdalena Koch na jachcie Antila 27 cc

Załoga w składzie: Wioletta Bartosik, Aleksandra Janik, Lidia Herbik, Karolina Pasterska

 

 

 

III miejsce – skipper Zbigniew Bartosik na jachcie Antila 26 cc

Załoga w składzie: Dariusz Karbowniczak, Grzegorz Próba, Mariusz Grzączkowski

 

 

 

Puchar dla najlepszej załogi żeńskiej:

Skipper Magdalena Koch na jachcie Antila 27 cc

 

 

Puchar dla najlepszej załogi zagranicznej:

Skipper: Remidijus Plyskaitis na jachcie Phila 900

 

 

 

RMP CUP 2017 3

W tegorocznych regatach startowało łącznie 16 załóg reprezentujących miasta Bełchatów, Piotrków Trybunalski, Łódź, Zgierz, Głuchołazy, Taurogi, Warszawę. Podobnie jak w roku ubiegłym mieliśmy zaszczyt ponownie gościć naszych przemiłych żeglarzy z Litwy.

 

 

Bardzo cieszy fakt, że po raz pierwszy w historii naszych regat startowały aż trzy załogi żeńskie. Jest to z całą pewnością bardzo dla nas nobilitujące i mamy nadzieje, że w przyszłym roku pobijemy ten rekord. Bardzo dziękujemy naszym koleżankom Joannie Dyksie, Kamili Dobrzańskiej, Magdzie Koch i ich załogom za piękną i sportową rywalizację.

 

 

Pozwolę sobie złożyć szczególne gratulacje dla Magdy i jej załogi. Zajęcie drugiego miejsca w tak mocno obsadzonych regatach to wielki sukces. Nie zapominajmy, że był to ich żeglarski debiut w kategorii załóg żeńskich. Poza tym rywalizowały z bardzo doświadczonymi żeglarzami zostawiając w dalekim polu także swoich instruktorów. Jesteśmy z Was bardzo dumni. Tak na marginesie, nie wiem czy zauważyliście, że to drugie miejsce stało się niejako tradycją rodzinną Państwa Herbików.

 

 

Pragnę w imieniu swoim, komisji sędziowskiej oraz organizatorów regat pogratulować wszystkim nagrodzonym załogom wspaniałych wyników. Dziękujemy wszystkim uczestnikom regat za tak liczne uczestnictwo, sportową rywalizację i wspaniałą żeglarską atmosferę.

 

 

W imieniu wszystkich uczestników składam podziękowanie organizatorom regat: Leszkowi, Jarkowi, Kubie, Marcinowi a także wszystkim sponsorom i darczyńcom.

Dziękujemy Pani Prezydent miasta Bełchatowa Marioli Czechowskiej za objęcie naszej imprezy honorowym patronatem.

 

 

Ahoj!